Connecting

Ksiegowy/a

Job Title: Ksiegowy/a
Contract Type: Permanent
Location: Warszawa, Poland
Industry:
Salary: PLN1 per month
Start Date: 2018-09-16
Reference: BH-89368-1
Contact Name: Weronika Swiderska
Contact Email: Weronika.swiderska@nesgt.com
Job Published: September 17, 2018 13:16

Job Description

Starszy Księgowy/a
Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za proces księgowania, zamknięcia ksiąg miesięczne/kwartalne/roczne oraz raportowanie. Do głównych zadań będzie należało: przygotowywanie księgowań, miesięcznych sprawozdań finansowych, rozliczeń rachunków, raportów i bilansów.

Główne obowiązki:

  • Prowadzenie bieżącej działalności księgowej obejmującej rachunki należności, zobowiązań, księgowość rachunków bankowych, zapisy księgi głównej
  • Obsługa miesięcznych, kwartalnych i rocznych operacji zamknięcia okresów, w skład których wchodzą m. in. rozliczenia międzyokresowe, rezerwy, i uzgodnienia poszczególnych pozycji
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i innych raportów
  • Ustawowe raporty VAT, CIT, statystyczne, Intrastat
  • Zapewnienie zgodności dokumentacji finansowej z MSSF i / lub UoR
  • Samodzielna księgowość, wprowadzanie dokumentów księgowych
  • Koordynacja księgowań ICO wewnątrz Grupy
  • Księgowanie transakcji dotyczących zakupu środków trwałych
  • Przeprowadzanie analiz ad-hoc bilansu i rachunku wyników
  • Identyfikacja obszarów pod kątem ewentualnej poprawy procesu i wydajności

Oczekiwania:

  • Ponad 5 lat doświadczenia w zakresie ogólnej księgowości podmiotów z kapitałem międzynarodowym
  • Wykształcenie wyższe (min. licencjat) z zakresu rachunkowości lub finansów
  • Biegła znajomość MS Excel i SAP (obowiązkowe)
  • Praktyczna znajomość zagadnień rachunkowych i podatkowych, w szczególności podatku VAT (w tym modułu JPK)
  • Znajomość języka angielskiego: biegła w mowie i piśmie; znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Wyjątkowa dbałość o szczegóły, skrupulatność
  • Otwartość, elastyczność, ukierunkowanie na klienta i umiejętności pracy zespołowej

Oferujemy:

  • Odpowiedzialne stanowisko z ambitnym zakresem obowiązków
  • Możliwość rozwoju zawodowego w doświadczonym, międzynarodowym zespole
  • Prywatną opiekę medyczną, lekcje języka angielskiego finansowane przez pracodawcę
  • Przyjazną atmosferę pracy