Connecting

Senior Project Manager

Job Title: Senior Project Manager
Contract Type: Permanent
Location: Warszawa, Poland
Industry:
Salary: Competitive
Start Date: 2019-02-18
Reference: BH-99830
Contact Name: Mateusz Buczak
Contact Email: Mateusz.buczak@nesgt.com
Job Published: February 18, 2019 11:50

Naszym Klientem jest Generalny Wykonawca realizujący zadania pod klucz w obszarze budowy nowych obiektów, instalacji jak również modernizacji i serwisów w branży energetycznej oraz petrochemicznej.

Nazwa Stanowiska: Senior Project Manager
Miejsce pracy: Cała Polska

Ogólny opis stanowiska:
  • Kierownik projektu posiada szeroki zakres decyzyjny
  • Zarządza kontraktami o wartości do 100mln w modelu EPC,
  • Odpowiada osobiście za powodzenie finansowe projekt
  • Ma istotny wpływ na kształt oferty
  • Reprezentuje firmę w kontakcie ze wszystkimi interesariuszami danego projekt
  • Wspiera proces wdrażania dobrych praktyk w zarządzaniu projektami w firmie
  • Okazjonalnie zarządza lub wspiera mniejsze kontrakty
Szczegółowy opis stanowiska:
Wsparcie procesu przygotowania oferty poprzez:
  • Plan realizacji projektu
  • przygotowanie schematu org, haromonogramu , kalkulacja kosztów,
  • przeprowadza analizę ryzyka
  • odpowiada za zbudowanie zespołu realizacyjnego / część ludzi w matrix, część bezpośrednio podległych
  • odpowiedzialność za rozdzielenie obowiązków
  • zarządza procesem roszczeń
  • odpowiada za sprzedaż robót
  • odpowiedzialność za utrzymanie kosztów przypisanych do projektu, wynikających z obsługi tego projektu
  • zarzadzanie relacją i komunikacją z klientem,
  • raportowanie w modelu: miesięcznie do zarządu
  • bierze udział w przeglądach projektów w organizacji,
  • agreguje wiedzę dotyczącą najlepszych praktyk i ryzyk w zarządzaniu kontraktem: organizuje spotkania podsumowujące
  • zarządza kontraktem w Primavera/ Ms project (poprzez planera)
Wymagania:
  • minimum 10 letnim doświadczeniem w zakresie zarzadzania kontraktami branży engineering & construction,
  • posiadający udokumentowane sukcesy na kontraktach o wartości powyżej  100 mln zł,
  • umiejętność przeprowadzenia analizy ryzyka  - kluczowe w EPC/ LumpSum, planowania cashflow, analiz przychodów/wydatków, planowania sprzedaży, zarządzania budżetem,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie w realizacji kontraktów multi-dyscyplinarnych,
  • poszukiwana osoba musi posiadać umiejętność budowania relacji z klientami i partnerami,
  • posiadać doświadczenie w skutecznym rozwiązywaniu problemów,
  • doświadczenie w sektorach: chemia, petrochemia, energetyka budownictwo przemysłowe.