Connecting

Ekspert d/s prawnych - strategiczne zadania inwestycyjne

Job title: Ekspert d/s prawnych - strategiczne zadania inwestycyjne
Contract Type: Permanent
Location: Warszawa, Poland
Industry:
Salary: PLN14000 - PLN19000 per month
Reference: BH-105737
Contact Name: Jan Iskrzycki
Phone Number: +48 22 307 72 28
Job Published: 13 days ago

NES Global Talent jest firmą rekrutacyjną specjalizującą się w stanowiskach technicznych. 700 doświadczonych rekruterów NES wspiera Kandydatów i firmy w 28 krajach, z 45 biur w branżach: Energetyka, Budownictwo i Nieruchomości, Nafta i Gaz, Farmacja, IT, Produkcja.
NES Global Talent  dla znaczącego inwestora z branży energetki prowadzi rekrutację na stanowisko: Ekspert d/s Prawnych - strategiczne projekty inwestycyjne, Warszawa

Raportuje do: Zarządu
Współpracuje bezpośrednio  z Kierownikiem Projektu
Współpracuje  w organizacji z Członkami Zespołu Projektowego, innymi jednostkami organizacyjnymi pracodawcy
Cel stanowiska: Skuteczna realizacja strategicznego, międzynarodowego zadania inwestycyjnego poprzez doradztwo Kierownikowi projektu w zakresie prawnym

Zakres obowiązków
  • Prowadzenie obsługi prawnej projektu energetycznego między, w tym bieżące wsparcie kierownika Projektu,
  • Bieżące doradztwo prawne w relacjach z partnerem litewskim,
  • Udział w opracowywaniu Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczących postępowań na wybór wykonawców poszczególnych pakietów prac,
  • Opracowywanie projektów umów i udział w negocjacjach umów związanych z realizacją Projektu (w szczególności umów na doradztwo, w tym techniczne, wykonawczych, crossingowych itp.)
  • Koordynacja działań w ramach organizacji uzyskiwania niezbędnych akceptacji korporacyjnych dla przygotowanych projektów umów,
  • Doradztwo dotyczące przygotowania i prowadzenia postępowań przetargowych,
  • Wsparcie kierownika projektu w relacjach z wykonawcami i zarządzaniu roszczeniami/opracowywanie wraz z odpowiednimi jednostkami organizacyjnymi odpowiedzi na roszczenia wykonawców oraz wystąpienia pokontrolne upoważnionych instytucji,
  • Przygotowywanie lub ocena wymaganych procedurami Pracodawcy wniosków do Zarządu/Rady
  • Nadzorczej/WZA niezbędnych do realizacji Projektu,
  • Zarządzanie współpracą z zewnętrznymi doradcami prawnymi.

Oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe na kierunku prawo,
  • Co najmniej 5-7 letnie doświadczenie w samodzielnej obsłudze podmiotów (w tym zagranicznych)
  • realizujących umowy na roboty budowalne o znacznej wartości – negocjacje,  nadzorowanie
  • wykonania umów, rozpatrywanie lub zgłaszanie roszczeń itp.
  • Uprawnienia radcy prawnego,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa w dużych, złożonych projektach inwestycyjnych,
  • Umiejętność planowania i wyznaczania celów, priorytetów i sposobów realizacji zadań
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel),
  • Umiejętność skutecznej komunikacji,
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz wysokie standardy pracy,
  • Bardzo dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie, w szczególności języka prawniczego,
  • umiejętność samodzielnego sporządzania umów i korespondencji projektowej w języku angielskim,
  • umiejętność prowadzenia negocjacji w języku angielskim.