Connecting

Zastępa Głównego Księgowego

Job title: Zastępa Głównego Księgowego
Contract Type: Permanent
Location: Poznań, Poland
Industry:
Salary: PLN1 per month
Reference: BH-122094-1
Contact Name: Weronika Swiderska
Phone Number: +48 223 074 756
Job Published: 11 days ago

Dla lidera w branży budowlanej prowadzimy rekrutację osoby na stanowisko:

Zastępca Głównego Księgowego

Lokalizacja: Poznań

Zakres obowiązków

  • Udział w prowadzeniu pełnej księgowości spółki S.A. zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Dbanie o prawidłowość rozliczeń podatkowych (CIT, VAT, ceny transferowe)
  • Kontrola i bieżąca weryfikacja dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym oraz nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Organizacja i nadzór nad zamykaniem okresów księgowych (miesięczne, kwartalne, roczne)
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych zgodnie z MSSF oraz ustawą o rachunkowości (w tym skonsolidowanych)
  • Przygotowywanie sprawozdań GUS, NBP
  • Przygotowywaniu zestawień oraz raportów miesięcznych oraz ah hoc na potrzeby spółki
  • Współtworzenie i kształtowanie polityki rachunkowości
  • Współtworzenie nowych procedur w obszarze finansowo-księgowym
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad częścią biura rachunkowości
  • Współpraca z US, GUS, NBP, audytorem
  • Bieżąca komunikacja i współpraca z innymi działami firmy

Wymagania
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości (ustawa o rachunkowości, MSR, MSSF) oraz ustaw podatkowych
  • Wykształcenia wyższe ekonomiczne (preferowany kierunek: Rachunkowość)
  • 3-5 letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zespołem - warunek konieczny
  • Doświadczenie zdobyte w spółce giełdowej oraz udział w konsolidacjach sprawozdań finansowych
  • Dobra organizacja pracy własnej, samodzielność w działaniu, odpowiedzialność, dokładność
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności arkusza kalkulacyjnego MS Excel (tabele przestawne, proste makra)
  • Umiejętność pracy w zespole (delegowanie, rozliczanie zadaniowe)
  • Gotowość do stałego podnoszenia umiejętności
  • Doświadczenie w branży budowlanej będzie dodatkowym atutem

Oferujemy
  • Umowa o pracę, docelowo czas nieokreślony (poprzedzony okresem próbnym i jeżeli będzie potrzebne czasem określonym)
  • Opieka medyczna, komputer, telefon, dofinansowanie do karty Multisport
  • Szkolenia według zapotrzebowania
  • Bardzo dobra atmosfera w pracy
  • Konkurencyjne wynagrodzenie